Kui tahad näha, kuidas sinu õppetööst on kohene ja reaalne kasu, siis kaalu läbida IT-tööstusmagistratuur Raitwoodis. Raitwood toodab ja turustab põhjamaisest okaspuust ehitus- ja viimistluspuitu. Nende Tartumaa täisautomaatne tootmiskompleks on Euroopa üks moodsamaid ning sealt ekspordivad nad oma toodangut enam kui 40 riiki Euroopas, Aasias, Austraalias ning Ameerikas. Oleks ju lahe magistritöös tõdeda, et tänu sinule on üks Eesti tööstusettevõte veel edukamaks saanud!

Raitwood on oma valdkonnas üks maailma juhtivaid ettevõtteid, kus on:

• arendav, koostööle häälestunud, toetav ja sõbralik tööõhkkond;
  • kaasaegne ja hubane kontor;
  • entusiastliku, õppimisele ja lahenduste leidmisele häälestunud hoiakuga kultuur;
  • meeskonnal sisemine tahe olla oma teemas pädev, oma ala proff;
  • väärtuseks tervislikkus ja tööheaolu.

Raitwoodi IT-tööstusmagistrantuuri raames minnes on sul kohe toeks ka akadeemilise juhendaja tugi ning ka kaks abivalmis ning sõbralikku meest kohapeal. Järgnevalt teeme nendega ka tutvust.

Vastab Rein Hansson, Raitwoodi IT-juht

Milline on sinu tööpõld Raitwoodis/TÜ-s?

Olen Raitwoodi IT teemadega seotud juba alates 1995 aastast ning tunnen rohkem või vähem kõiki kasutuses olevaid IT lahendusi. Minu tagada ja hallata on kesksed serverlahendused ja -teenused ning IT arenduste üldine juhtimine.

Mis sulle Raitwoodis/teadustöö juures kõige rohkem meeldib?

Ma arvan, et meil on Raitwoodis väga hea meeskond ning ettevõtte juhtkond on innovatsioonile ning uuendustele avatud. Seega on meie tootmine parimal tehnoloogilisel tasemel ning IT ülesanne on seda kõike andmete tasemel toetada.

Millise nõuga oskad IT-tööstusmagistrantuuri üliõpilast toetada?

30 aastat IT valdkonnas on võimaldanud erinevate ettevõtmiste ja projektide raames toimetada väga erinevates rollides; IT koolitaja, projektijuht, süsteemiülem, IT juht, IT- ja infoturbe audiitor.

Kõiki neid kogemusi olen valmis ka jagama.

Mis perspektiive annab Raitwoodiga liitumine ITTM-is?

Meie enda IT meeskond on väike ja erinevate arendusprojekti elluviimiseks kaasame väliseid partnerid. Läbi selle tekib ka praktikandil kindlasti võimalus töötada koostöös erinevate tarkvara arenduse, pilvetehnoloogia ning andmeladude professionaalidega.

Vastab Henri Parisalu, Raitwoodi ärianalüüsi spetsialist

Milline on sinu tööpõld Raitwoodis/TÜ-s?

RAITWOODis tegelen peamiselt finants, õiguslike ja mingil määral ka IT teemadega. Muuhulgas hõlmab see aruannete koostamist erinevatele RAITWOODi osakondadele andmete visualiseerimise tarkvara Tableau abil, lepingute koostamist/ülevaatamist, veebilehe arendusprotsessi koordineerimist.

Mis sulle Raitwoodis/teadustöö juures kõige rohkem meeldib?

Mulle meeldib, et RAITWOOD on piisavalt suur, et olla võimekas uusi projekte/arendusi alustama ja läbi viima, kuid piisavalt väike, et olla paindlik kiiresti muutumas keskkonnas.

Ei saa üle ega ümber RAITWOOD meeskonnast, kellega koos me igapäevaselt toimetame. Suurepärane seltskond!

Millise nõuga oskad IT-tööstusmagistrantuuri üliõpilast toetada?

Eks ikka enda pädevuses olevate teemade osas, kuid pean oluliselt mitte karta küsimusi/nõu küsida.

Mis perspektiive annab Raitwoodiga liitumine ITTM-is?

Võimaldab saada kogemuse modernses puidutööstusettevõttes ja siin midagi päriselt ära teha. Võimaluse korral osaleda seotud ettevõtete IT projektides. Sobivuse korral on võimalik pärast ITTM-I RAITWOODis jätkata.

Vastab Kristo Raun, UT doktorant ning ITTM-i Raitwoodi positsiooni akadeemiline juhendaja

Milline on sinu tööpõld Tartu Ülikoolis-s?

Olen doktorant ja annan praktikume suurandmete halduse ning andmetehnika teemadel.

Mis sulle Raitwoodis/teadustöö juures kõige rohkem meeldib?

Võimalus katsetada ja luua tipp-tasemel lahendusi.

Millise nõuga oskad IT-tööstusmagistrantuuri üliõpilast toetada?

Kuidas oma tööga luua enim väärtust nii ettevõttele kui ka iseendale.

Mis perspektiive annab Raitwoodiga liitumine ITTM-is?

See on unikaalne võimalus tegeleda põneva andmeprojektiga ühes suurepärases Eesti ettevõttes. Tudeng saab väga hea hüppelaua selleks, et olla edukas uudsete andmelahenduste juurutamises.